Відбувся вебінар “AI literacy. Грамотне використання штучного інтелекту” (26 квітня 2023 року) – Науково-дослідний інститут вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса

Відбувся вебінар "AI literacy. Грамотне використання штучного інтелекту" (26 квітня 2023 року)

Двадцять шостого квітня відбувся вебінар із теми «AI literacy. Грамотне використання штучного інтелекту». Співорганізатори заходу: Львівський державний університет внутрішніх справ, Науково-дослідний інститут вивчення проблем злочинності імені академіка В. В. Сташиса НАПрН України.

Спікерами заходу виступили головний науковий співробітник Інституту, д.ю.н., проф. Микола Карчевський, ст. оперуповноважений в особливо важливих справах ГУНП в м. Києві Лілія Коростильова, адвокат, патентний повірений Вячеслав Штанько.

Під час вебінару всі учасники мали можливість стати вчителями для нейромережі, а також на початку та наприкінці заходу оцінити рівень своєї обізнаності в питанні впливу технології штучного інтелекту (ШІ) на суспільство.

Микола Карчевський доповів про основні можливості, які надають   сервіси генеративного ШІ в сучасному світі. На прикладі ChatGPT спікер продемонстрував неоднозначну законодавчу позицію щодо регулювання ШІ, а також закцентував увагу, що використання такого чату сприяє трансформації освітнього дискурсу. Так, за словами спікера, розв’язання питання сприйняття нової технології здатне розширити можливості освіти: від навчальної літератури з чат-ботами, які підтримують розмову щодо змісту підручників, до персоналізованих завдань і принципово нових компетенцій пошуку та інтерпретації інформації.

Окрім цього, Микола Карчевський зазначив так звані критерії AI literacy (здатності фізичних осіб розуміти та ефективно використовувати технології ШІ), що включають у себе знання основних принципів ШІ; здатність застосовувати ШІ в реальних умовах;  здатність критично оцінювати рішення на основі ШІ, а також дослідив ChatGPT за цими 3 напрямами.

Вячеслав Штанько окреслив основні положення співвідношення ChatGPT та авторського права, зосередив увагу на проінноваційому підході регулювання ШІ в зарубіжних країнах, описав вітчизняний законодавчий підхід із цього питання. Також спікер на прикладі, зокрема, виконавця Емінема та згенерованої пісні про котів продемонстрував, яким чином авторське право виходить за традиційні межі й починає розповсюджуватись на непритаманні йому обʼєкти охорони,  як-то право на голос.

Лілія Коростильова, зі свого боку, познайомила слухачів із можливостями використання технології покращення фото в аналітичній діяльності поліції.

Активну участь у заході під час обговорення також взяли: директорка Інституту Владислава Батиргареєва, заступниця директора Дарина Євтєєва та радник при дирекції Вячеслав Борисов.

Із відеозаписом вебінару можна ознайомитись за покликанням

Новину підготувала: м.н.с. Дар’я Куковинець