2023-й рік в Інституті проголошено роком прикладних розробок – Науково-дослідний інститут вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса

2023-й рік в Інституті проголошено роком прикладних розробок

Однією з добрих традицій, що склалися в Інституті, – наприкінці року окреслювати траєкторію розвитку на рік наступний. Минулий  рік в  установі пройшов крізь призму фундаментальної науки, проте війна внесла  суттєві корективи в нашу діяльність й фактично 2022-й став для нас роком науки прикладної.

Одним із основних векторів роботи нашої спільноти завжди було науково-аналітичне забезпечення діяльності органів державної влади. У минулому році таке співробітництво було детерміноване умовами воєнного стану. Готуючи аналітичні документи та надаючи фахові висновки, роз’яснення, консультації з низки питань цієї тематики, Інститут тісно співпрацював із Верховною Радою України, Офісом Генерального прокурора, Головним слідчим управлінням Служби безпеки України, Міністерством внутрішніх справ, Національною поліцією України та ін. Партнерство Інституту з деякими органами укріпилося через підписання меморандумів про співпрацю, приміром з Державною службою України з безпеки на транспорті, Радою національної безпеки і оборони України, Державною службою України з лікарських засобів та контролю за наркотиками та ін. Планується, що у 2023-му році окреслена співпраця набере ще більше обертів.

Наразі пріоритетними напрямами розробок в Інституті стали:

1. План відновлення України.

2. Адаптація законодавства України до права ЄС відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

3. Забезпечення національної безпеки та оборони. Розслідування військових кримінальних правопорушень та правопорушень проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку. Механізм притягнення до відповідальності.

4. Механізм відшкодування шкоди та компенсації збитків, заподіяних громадянам України, юридичним особам, державі Україна, природнім об’єктам.

Робота нашої спільноти у зазначених напрямах триває, а її інтенсивний характер надав підстави проголосити поточний 2023-й рік роком прикладних розробок, насамперед спрямованих на задоволення потреб держави й суспільства у сфері боротьби зі злочинністю, зокрема й щодо наближення перемоги Українського народу.