Участь науковців Інституту у науково-практичному «круглому столі» «Колабораціонізм на тимчасово окупованих територіях: проблеми правової оцінки, гарантування прав і свобод людини та реінтеграції територій» – Науково-дослідний інститут вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса

Участь науковців Інституту у науково-практичному «круглому столі» «Колабораціонізм на тимчасово окупованих територіях: проблеми правової оцінки, гарантування прав і свобод людини та реінтеграції територій»

Шостого жовтня 2023 року Національним юридичним університетом імені Ярослава Мудрого спільно з ГО «Всеукраїнська асоціація кримінального права» та за підтримки Національного фонду досліджень України проведено науково-практичний «круглий стіл» «Колабораціонізм на тимчасово окупованих територіях: проблеми правової оцінки, гарантування прав і свобод людини та реінтеграції територій».

Учасники ще на початку заходу відмітили, що запропонована тематика обговорення була актуальною ще до початку повномасштабного вторгнення, а після 24.02 стала предметом широких обговорень, подекуди навіть суперечливих.

У роботі «круглого столу» взяли участь науковці, які грунтовно досліджують проблематику колабораціонізму. Зважаючи на це, захід відбувався у форматі живої дискусії, що надало учасникам можливість одразу отримати відповіді та виниклі запитання та надати власні коментарі.

Доповідачами на цьому заході виступили і науковці Інституту. Так, старший науковий співробітник відділу кримінологічних досліджень Олег Новіков виступив із доповіддю на тему «До проблеми застосування амністії за колабораційну діяльність у післявоєнний період», яка була підготовлена в рамках виконання проєкту «Захист прав людини в концепції перехідного правосуддя: українська модель», що виконується завдяки грантовій підтримці Національного фонду досліджень України*.

Доповідь на тему «Співпраця медичних працівників із державою-агресором та її представниками» презентувала старша наукова співробітниця лабораторії дослідження проблем національної безпеки у сфері громадського здоровʼя Тетяна Михайліченко.

Участь у заході також взяли старші наукові співробітниці Інституту Надія Шульженко, Сабріє Шрамко, Юлія Забуга та Аліна Калініна.

*Національний фонд досліджень може не поділяти погляди, презентовані виконавцем проєкту «Захист прав людини в концепції перехідного правосуддя: українська модель» (реєст. номер  2022.01/0204) к.ю.н. Олегом Новіковим. Відповідальність за презентований матеріал несе виключно Науково-дослідний інститут вивчення проблем злочинності ім. акад. В. В. Сташиса НАПрН України.