Тісний зв’язок медицини і права – Науково-дослідний інститут вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса

Тісний зв'язок медицини і права

Сучасний динамічний світ диктує нові правила стандартів майже в усіх галузях життя. Особливо це стосується сфери медицини, яка перебуває в безперервному стані реформування. Медична реформа, у свою чергу, тим чи іншим чином зачіпає правові питання. Тому доволі очікуваним є альянс та тісна співпраця Національної академії медичних наук України із Національною академією правових наук України. Вже традицією стали спільні наукові заходи, під час яких обговорюються актуальні медико-правові проблеми.

Лише у 2019 році на базі Київського регіонального центру НАПрН України були проведені: науково-практична конференція «Єдиний медичний простір України: правові засади інтеграції потенціалів державної та приватної медицини» (15 травня 2019 р.) та «круглий стіл» «Правове регулювання темпоральних меж життя людини» (22 жовтня 2019 р.).

Наш Інститут також не стояв осторонь та організував разом з іншими партнерами  Медико-правовий форум «Конституційні засади медичної реформи в Україні» (6 грудня 2019 р.).

Із метою продовження розпочатих дискусій Центр медико-правових досліджень НАПрН України та НАМН України оголосили про підготовку видання колективної монографії «Єдиний медичний простір України: правові та організаційні засади створення та функціонування». Науковці Інституту широко застосовують у своїх дослідженнях знання інших галузей науки та охоче залучаться до цього проекту.