Підсумки стажування аспірантів НДІ ВПЗ у Латвійському університеті – Науково-дослідний інститут вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса

Підсумки стажування аспірантів НДІ ВПЗ у Латвійському університеті

Стажування за кордоном – один із видів академічної мобільності, що сприяє особистому розвитку молодих науковців та інтернаціоналізації їх освіти. Інститут розвиває цей напрям підготовки аспірантів шляхом укладання угод про співробітництво у цій сфері із зарубіжними закладами вищої освіти та науковими установами. 

Минулий рік в НДІ ВПЗ було оголошено Роком міжнародного співробітництва. Цей напрям роботи відбився і на підготовці аспірантів: одним із важливих кроків в стало підписання договору про співробітництво (у тому числі й щодо стажування здобувачів) із Латвійським університетом (м. Рига, Латвія).

Результатом такої співпраці стало проходження аспірантами Інституту з 21 вересня 2020 р. по 07 грудня 2020 р. освітньої програми для PhD-студентів. Нашу установу представляли аспірантки четвертого року навчання Юлія Лимаренко та Карина Білоус, а також аспірант третього року – Артур Бабич.

 

Особливістю стажування став дистанційний формат, який було обрано через епідеміологічну ситуацію в Латвії та Україні. Освітня програма складалася із двох модулів: “European studies – Foreign Affairs” та “European studies – Domestic Affairs”.  Для PhD-студентів у межах програми додатково було проведено велику кількість семінарів і практичних занять, присвячених особливостям здійснення наукових досліджень у Латвії.

Лекторами курсу стали вчені та практичні працівники, які представляють Латвію в міжнародних організаціях: професорка Латвійського університету, провідний науковий співробітник, голова правління LATO Жанетта Озоліна; доценти Латвійського університету  Дауніс Ауерс, Валтс Калниньш, Том Росток; науковий співробітник Агнес Лаце та інші.

Під час стажування аспіранти брали участь в інтерактивному заході «Innovation Lab on EU integration», під час якого навчилися працювати з платформою Miro, за допомогою якої створювали групові тематичні проекти.

Учасники програми взяли участь й у міжнародному PhD-семінарі «Ukraine on the verge of Europeanization», де Артур Бабич, Каріна Білоус та Юлія Лимаренко виступили із науковими доповідями.

По завершенню стажування учасники програми успішно склали підсумкові іспити та отримали сертифікати про проходження програми.

Інформацію підготували: к.ю.н. Аліна Калініна та Юлія Лимаренко