“Проблеми збирання доказів воєнних злочинів, вчинених в Україні”: до Всесвітнього дня науки в ім’я миру і розвітку відбулося засідання Ради молодих учених НДІ ВПЗ (8 листопада 2023 року) – Науково-дослідний інститут вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса

"Проблеми збирання доказів воєнних злочинів, вчинених в Україні": до Всесвітнього дня науки в ім'я миру і розвітку відбулося засідання Ради молодих учених НДІ ВПЗ (8 листопада 2023 року)

Восьмого листопада 2023 року відбулося засідання Ради молодих учених НДІ ВПЗ, присвячене Всесвітньому дню науки в ім’я миру та розвитку. На засіданні відбулася відкрита дискусія на тему “Проблеми збирання доказів воєнних злочинів, вчинених в Україні”. З вітальним словом до присутніх звернулася голова Ради молодих учених кандидат юридичних наук, старша наукова співробітниця Аліна Калініна.

Ключовим спікером заходу став доктор юридичних наук, професор, провідний науковий співробітник відділу дослідження проблем кримінального права, заступник голови Ради молодих учених при МОН України, член Ради молодих учених НДІ ВПЗ Михайло Шепітько. У своїй доповіді Михайло Валерійович розкрив статистистику облікованих воєнних злочинів, проблеми їх фіксації і статистичного обліку, особливості розгляду кримінальних проваджень у суді. Під час дискусії яскраво реалізувалася ідея лідерства як базису відкритої наукової дискусії між авторитетними науковцями та дослідниками-початківцями.

На засіданні також було презентовано проєкт “Вибір теми наукового пошуку та експертного кола дослідників” у форматі Q&A інтерв’ю (Запитання-Відповіді), з яким можна ознайомитися за лінком.