Науковець Інституту Юлія Забуга виступила спікером на онлайн семінарі “Правовий статус громадян України, що постраждали внаслідок військового вторгнення, у країнах ЄС” – Науково-дослідний інститут вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса

Науковець Інституту Юлія Забуга виступила спікером на онлайн семінарі "Правовий статус громадян України, що постраждали внаслідок військового вторгнення, у країнах ЄС"

На початку травня для постраждалих осіб внаслідок військового вторгнення Російської Федерації, внутрішньо переміщених осіб, біженців, представників волонтерських, благодійних та інших організацій, правників та науковців відбувся онлайн семінар на тему: «Правовий статус громадян України, що постраждали внаслідок військового вторгнення, у країнах ЄС». Його організаторами виступили «Центр правової підтримки осіб, постраждалих внаслідок військового вторгнення» Національної академії правових наук України та ДВНЗ «Ужгородський національний університет, а також Київський регіональний центр Національної академії правових наук України. Запрошені спікери ділилися знаннями про те, які права мають українці, які втікли від війни у такі європейські країни, як Польща, Німеччина, Франція, Італія та Литва та ін.

У цьому заході Інститут представила Юлія Забуга, к.ю.н., старша  наукова співробітниця лабораторії дослідження проблем національної безпеки у сфері громадського здоров’я, виступивши із доповіддю «Права біженців від війни з України за законодавством Литовської Республіки».

У сьогоднішніх умовах проведення подібних заходів має важливе значення, адже українці, які переживають за життя та здоров’я своїх дітей та інших членів сім’ї, мають право знати, де вони можуть знайти прихисток та отримати найбільш широкий спектр прав та свобод.