Науковці Інституту взяли участь у засіданні Комітету з питань правоохоронної діяльності Верховної Ради України – Науково-дослідний інститут вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса

Науковці Інституту взяли участь у засіданні Комітету з питань правоохоронної діяльності Верховної Ради України

Для Комітетів Верховної Ради України стало традицією проводити заходи для обговорення важливих для національної безпеки питань із залученням учених.  Так, 10 червня 2021 року старший науковий співробітник НДІ ВПЗ імені академіка В.В. Сташиса, к.ю.н., доцент Надія Шульженко на запрошення Голови Комітету з питань правоохоронної діяльності Верховної Ради України Дениса Монастирського взяла участь у роботі “круглого столу” на тему «Законодавче врегулювання форм відповідальності за колабораціонізм як складова реінтеграційного процесу тимчасово окупованих територій України: стан проблеми та шляхи вирішення», організованого Комітетом з питань правоохоронної діяльності Верховної Ради України спільно з Комітетом з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин.

У “круглому столі” взяли участь народні депутати, дипломатичні представництва іноземних держав, члени міжнародних організацій, представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Кабінету Міністрів України, Верховного Суду, Офісу Генерального прокурора, Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань, члени правозахисних організацій та науковці. 

Під час заходу учасники обговорили питання доцільності запровадження особливостей юридичної відповідальності за колабораціонізм у контексті реінтеграції тимчасово окупованих територій України, а також інших заходів постконфліктного обмеження прав таких осіб, із врахуванням міжнародного досвіду. Зокрема, особливо увагу приділено низці законодавчих змін у Кримінальному та Кримінальному процесуальному кодексах.