Чи можна врятувати Україну, якщо її душу роз’їдає корупція? – Науково-дослідний інститут вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса

Чи можна врятувати Україну, якщо її душу роз’їдає корупція?

Науковці Інституту взяли активну участь  в активному обговоренні актуальних питань у сфері протидії корупції кримінально-правовими та кримінологічними засобами на Міжнародній науково-практичній конференції «Особливості застосування антикорупційного законодавства: від розслідування до вироку суду» (17 жовтня 2019 р.). Захід відбувся на базі Харківського національного університету внутрішніх справ за участі представників правоохоронних органів і громадськості.

Із вітальним словом до присутніх звернулися ректор ХНУВС, кандидат педагогічних наук, доцент Дмитро Швець, голова Громадської ради при МВС України, голова громадської спілки «Центр запобігання та протидії корупції» Володимир Мартиненко, начальник Головного управління Національної поліції в Харківській області, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України Валерій Сокуренко і директор Департаменту оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Харківської обласної державної адміністрації Олексій Максимов. У своїх зверненнях до учасників конференції доповідачі проаналізували сучасне антикорупційне законодавство в Україні, ефективність його застосування та перспективи розвитку. «Корупція руйнує інститути держави», – зазначив Валерій Сокуренко. «Навіщо рятувати тіло України, якщо її душу роз’їдає корупція?», – з гіркотою згадав слова американських експертів Олексій Максимов.

Продовжили захід виступи провідних учених із науковими доповідями. Зокрема, Олександр Бандурка розглянув традицію як форму відтворення корупції, Сергій Гусаров звернув увагу на поняття та види корупційних правопорушень, за вчинення яких установлено кримінальну відповідальність, Сергій Яременко розкрив деякі аспекти реалізації антикорупційної політики МВС України, а Юрій Орлов акцентував увагу на корупції як кризі соціальної ідентичності.

Також про стан корупції в Україні і перспективи співробітництва нашої держави та ЄС щодо протидії їй доповів Роберт Жулкєвскі – координатор Регіонального представництва Консультативної місії Європейського Союзу у м. Харкові.

Свої пропозиції з приводу актуальних проблем у сфері протидії корупції в Україні висловили і співробітники Інституту. Зокрема, директор Інституту, доктор юридичних наук, старший науковий співробітник Владислава Батиргареєва проаналізувала результати опитування громадськості щодо поширення корупційних практик у медичній сфері в Україні. Головний науковий співробітник відділу кримінологічних досліджень, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент НАПрН України Володимир Голіна і в.о. вченого секретаря Інституту, кандидат юридичних наук Сабріє Шрамко у своїх доповідях розкрили стратегічні напрями запобігання корупції в Україні. Також свої думки з приводу явища корупції в України висловили старший науковий співробітник відділу кримінологічних досліджень, кандидат економічних наук, доцент Інна Христич, наукові співробітники кандидат юридичних наук Аліна Калініна та кандидат юридичних наук Олег Новіков, молодший науковий співробітник Світлана Панова, науковий співробітник відділу дослідження проблем кримінального процесу та судоустрою, кандидат юридичних наук Тетяна Дунаєва.

Під час роботи конференції було презентовано методичні рекомендації щодо організації роботи із запобігання корупції юридичних осіб, що належать до сфери управління МВС.

Зі збірником тез доповідей конференції можна ознайомитися за посиланням: https://visnikkau.webnode.com.ua/news/do-konferentsiji-z-nagodi-25-richchya-khnuvs/

Учасники Міжнародної науково-практичної конференції «Особливості застосування антикорупційного законодавства: від розслідування до вироку суду» (17 жовтня 2019 р.)

Детальніше: http://univd.edu.ua/uk/news/5847