Місто вільне від злочинності – Науково-дослідний інститут вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса

Місто вільне від злочинності

 

      Більшість громадян, особливо у великих містах, хоча б раз у житті ставали жертвами злочинів, чому нерідко сприяє їх власна легковажність. 

      Науково-дослідний інститут вивчення проблем злочинності імені академіка В. В. Сташиса запроваджує на своєму сайті постійну рубрику, присвячену убезпеченню громадян від злочинів. Цю рубрику будуть вести провідні фахівці нашої установи, які здійснюють дослідження із запобігання відповідним злочинам.

      Рубрика складатиметься з пам’яток, що містять основні поради, покликані істотно знизити ризики стати потерпілим від тих чи інших злочинних проявів.

      Лише кілька хвилин Вашої уваги можуть уберегти Вас і Ваших близьких від непоправного!

Шахрайство

Кишенькові крадіжки

Домашнє насильство

Необережні злочини

Зґвалтування

Квартирні крадіжки

Всесвітня пандемія гострої респіраторної хвороби COVID-19 та її наслідки стали одними із найсерйозніших викликів людству за останні сімдесят років. У теперішній час ми є свідками того, як у всьому світі відбувається випробування міцності основоположних прав і свобод людини пандемією та заходами боротьби з нею. Тому науковцями НДІ ВПЗ у межах виконання проєкту «Соціально-правові та кримінологічні наслідки пандемій та шляхи їх усунення в Україні» було розроблено пам’ятки, в яких наведено практичні рекомендації громадянам щодо зменшення можливості стати потерпілим від кримінальних й адміністративних правопорушень, а також уникнення деяких фонових для злочинності явищ у період епідемії (пандемії).

Як не бути обманутим при лікуванні від пандемії та епідемії

Як не стати жертвою насильницького злочину у період пандемії та епідемії

Як не стати жертвою домашнього насильства у період пандемії та епідемії

Як не стати жертвою крадіжки у період пандемії та епідемії

Як убезпечити себе від побутового пияцтва та алкоголізму у період пандемії та епідемії

Як уникнути корупційних ризиків суб’єктам підприємництва у період пандемії та епідемії