Знайомимося із європейським досвідом протидії шахрайській діяльності у комерційній сфері – Науково-дослідний інститут вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса

Знайомимося із європейським досвідом протидії шахрайській діяльності у комерційній сфері

Науковці Інституту продовжують брати участь у серії вебінарів Консультативної місії ЄС, присвячених ознайомленню з європейським досвідом протидії злочинам, пов’язаним із використанням ситуації, що склалася у світі у зв’язку із пандемією COVID-19.

Третій вебінар, який відбувся 22 травня 2020 року, було присвячено досвіду європейської поліції у сфері виявлення фактів та розслідування  шахрайських схем у комерційній діяльності, що здійснюється онлайн і пов’язана із COVID-19, та аналізу впливу COVID-19 на щоденну слідчу і прокурорську роботу.

На вебінарі виступили:

1)Альберто Пердучча, прокурора Республіки Італія, який доповів про причини та особливості онлайн шахрайств у комерційній сфері, а також готовність  організованої злочинності до активізації злочинної діяльності та використання карантину для впливу на керівництво держави. Під час доповіді було розглянуто кілька типових кримінальних справ, пов’язаних із онлайн шахрайством у сфері товарообігу;

Фото 1. Виступ Альберто Пердучча

2)Кіріл Мілев, старший радник з питань кіберзлочинності КМЄС із доповіддю про особливості карантинного режиму у Болгарії та роботу місцевої поліції під час карантину, а також адміністративну відповідальність за порушення правил карантину.

Фото 2. Виступ Кіріла Мілева

Дякуємо організаторам за можливість відкритого діалогу з європейськими колегами  з актуальних питань правоохоронної діяльності під час час світової пандемії  COVID-19.