Запрошуємо до участі у круглому столі та тренінгу з питань протидії агресії рф 21 червня 2024 р. – Науково-дослідний інститут вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса

Запрошуємо до участі у круглому столі та тренінгу з питань протидії агресії рф 21 червня 2024 р.

Шановні колеги! У межах виконання проєкту «Кримінально-правові та кримінологічні засади протидії глорифікації збройної агресії рф в Україні» (реєстраційний номер: 2022.01/0060), що реалізується завдяки грантовій підтримці Національного фонду досліджень України, ініціюємо серію онлайн-заходів, що відбудуться 21 червня 2024 року:

  • круглий стіл «Інформаційна агресія в сучасному світі: правовий аналіз та протидія» (з 1000 – до 1300);
  • тренінг щодо проблем притягнення до кримінальної відповідальності за виправдовування збройної агресії рф (з 1400 – до 1500).

Звертаємо увагу, що Ви можете взяти участь у серії заходів загалом, або у будь-якому з них окремо.

Формат дискусійної платформи – ZOOM (https://zoom.us/).

Участь у заходах (і подання матеріалів для публікації у збірнику матеріалів за результатами круглого столу) є безкоштовною  за умови попередньої реєстрації до 15 червня 2024 року за покликанням: https://forms.gle/RmPP7aws2JTsHgi86.

Посилання на круглий стіл та тренінг буде спрямовано на електронну пошту усім зареєстрованим учасникам за 2-3 дні до початку заходів.

Основні напрями, в межах яких планується робота круглого столу «Інформаційна агресія в сучасному світі: правовий аналіз та протидія»: 

  1. Гібридні війни у ХХІ столітті.
  2. Інформаційний колабораціонізм (поширення дезінформації, ворожої пропаганди та ІПСО): викриття та протидія.
  3. Свобода вираження поглядів vs. проблема введення цензури в умовах воєнного стану.
  4. Кримінально-правові та кримінологічні засади протидії глорифікації збройної агресії рф в Україні.
  5. Виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів: кримінально-правовий та кримінологічний аналіз.
  6. Запобігання втручанню в роботу інформаційних систем, забезпечення та захист об’єктів критичної інфраструктури в умовах воєнного стану.
  7. Інформаційно-комунікаційні мережі як інструмент інфоагресії.

 

Під час тренінгу щодо проблем притягнення до кримінальної відповідальності за виправдовування збройної агресії рф обговорюватимуться такі питання:

− проблеми кваліфікації за ст. 4362 КК України;

− розмежування із суміжними кримінальними правопорушеннями;

− актуальна судова практика у цій сфері.

Спікером тренінгу виступить доктор юридичних наук, доцент Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Андрій Васильович Лапкін.

Усі учасники тренінгу отримають сертифікати про участь обсягом 12 год. (0,4 кредити ЄКТС) упродовж 15 днів після завершення заходу на e-mail, вказаний під час реєстрації.

 

Більш детальна інформація – в інформаційному листі.