В Інституті стартувала кампанія з антикорупційного просвітництва – Науково-дослідний інститут вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса

В Інституті стартувала кампанія з антикорупційного просвітництва

Першого лютого 2022 р. у рамках проведення освітянських студій в Інституті відбувся онлайн майстер-клас  “Перевірка доброчесності кандидатів  під час доборів до органів державної влади“.

Відкрила івент директор Інституту Владислава Батиргареєва, яка наголосила, що подібний захід відбувається в установі вперше і приводів до його проведення було кілька. Насамперед це профорієнтація аспірантів із метою задоволення їх потреб, адже більшість здобувачів Інституту є практиками і працюють або ж мають намір працювати на державній службі. Окрім того, наша спільнота підтримала всеукраїнський тренд та долучилася до кампанії з антикорупційного просвітництва. Також у цьому році Інститут  розширює активність у сфері  аналітико-консультативної діяльності наразі відкритий АНТИКОРУПЦІЙНИЙ НАПРЯМ, який охоплює науково-правові висновки та консультації на замовлення фізичних та юридичних осіб з питань додержання законодавства про запобігання корупції. Тож цей захід проводиться й у розвиток відповідних послуг.

Спікером  заходу виступив  Андрій Лапкін –  антикорупційний експерт, доктор юридичних наук, доцент, доцент Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, член науково-консультативної ради при Голові Верховної Ради України. 

 

У своєму виступі експерт розглянув найбільш поширені прояви недоброчесності кандидатів (або поведінкові патерни): невідповідність доходів і витрат, заниження вартості майна, недекларування доходів та права користування, переоформлення майна на родичів, фіктивні розлучення, демонстрація багатства, неетична поведінка (у т.ч. і в науковій сфері), вчинення правопорушень. Кожен із цих проявів було проілюструвано за допомогою кейсів. Також висвітлені поради доброчесності, зокрема, рекомендується готуватися до передбачуваного добору за кілька років; системно фіксувати всі зміни майнового стану; зберігати всі документи щодо статусу нерухомого та цінного рухомого майна; декларувати точно і правдиво; дотримуватися скромності в публічній поведінці; обачно вести соціальні мережі.

 
 
 
До майстер-класу долучилися як аспіранти й фахівці  Інституту, так і представники закладів вищої освіти, зокрема, Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Одеського державного університету внутрішніх справ, Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди, Київського політехнічного університету імені І. Сікорського, а також юристи-практики (працівники поліції, прокуратури, суду, адвокати).
 
 
     
 

Виступ Андрія Лапкіна обумовив жваву дискусію щодо низки питань. Ураховуючи їх актуальність і множинність, а також  інтерес, який викликав майстер-клас у правничій спільноті, було вирішено продовжити практику проведення таких заходів.