В Інституті проведено просвітницьку лекцію з академічної доброчесності – Науково-дослідний інститут вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса

В Інституті проведено просвітницьку лекцію з академічної доброчесності

П’ятого жовтня 2023 р. в Інституті відбулася лекція з академічної доброчесності для наукових працівників Інституту та здобувачів наукового ступеня доктора філософії.

Заступник директора з наукової роботи, гарант освітньо-наукової програми Інституту, к.ю.н., старший дослідник Дарина Євтєєва розповіла про поняття академічної доброчесності, її роль як дороговказу у науковій діяльності будь-якого дослідника, висвітлила види порушень академічної доброчесності та охарактеризувала такі з них, як плагіат, самоплагіат, обман, фальсифікацію та фабрикацію. Також вона зазначила про відповідальність за порушення академічної доброчесності – як закріплену на рівні закону, так і соціальну. 

Старший науковий співробітник Інституту, інспектор з аспірантури, голова ради молодих вчених Інституту та член Комісії з наукової етики, к.ю.н. Аліна Калініна розкрила особливості забезпечення академічної доброчесності в Інституті. Зокрема, вона охарактеризувала основні положення Кодексу наукової етики, зазначила про функції Комісії з наукової етики Інституту, окреслила процедуру перевірки дисертацій на антиплагіат. Окрему увагу вона приділила огляду корисних матеріалів на сторінці академічної доброчесності на сайті Інституту.