Відбулося засідання Ради молодих учених НДІ ВПЗ, присвячене Міжнародному дню прав людини – Науково-дослідний інститут вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса

Відбулося засідання Ради молодих учених НДІ ВПЗ, присвячене Міжнародному дню прав людини

Запровадження Міжнародного дня прав людини – знаменний крок в історії людства, що символізує визнання прав людини найвищою соціальною цінністю, а їх гарантування та забезпечення реалізації – одним із найважливіших і першочергових завдань держав світу. Святкування Дня прав людини пов’язане із датою прийняття Генеральною асамблеєю Організації Об’єднаних Націй Загальної декларації прав людини (10 грудня 1948 р.). Прийняття такого документа на міжнародному рівні було обумовлено досвідом Другої світової війни і стало першим глобальним закріпленням невід’ємних прав людини як члена світової спільноти.

Відзначення Міжнародного дня прав людини є символічним для юридичної науки. З метою висловлення шани міжнародному святу та обговорення актуальних проблем захисту прав людинин Рада молодих учених НДІ ВПЗ провела засідання, присвячене проблемним питанням практичного забезпечення права особи на свободу та особисту недоторканність під час застосування запобіжних заходів у кримінальному провадженні.

Вказані питання у своїй науковій доповіді розкрили науковий співробітник відділу дослідження проблем кримінального процесу та судоустрою, к.ю.н. Дар’я Клепка і аспірант цього ж відділу, адвокат Олександр Клепка (науковий керівник – к.ю.н. О. І Марочкін).

Під час засідання було обговорено такі питання, як зміст та особливості реалізації права на свободу та особисту недоторканність у Конституції України та у кримінально-процесуальному законодавстві, практику Європейського суду з прав людини та національних судів щодо застосування запобіжних заходів у виді взяття під варту та цілодобового домашнього арешту. 

 

По завершенню наукової доповіді відбулося жваве обговорення її основних положень.

Після обговорення виступу співдоповідачів молоді вчені нашої установи обговорили план наступних наукових зустрічей на 2022 рік.

Новину підготувала к.ю.н. А. В. Калініна