Відбулася міжнародна науково-практична конференція «Кримінально-правова охорона інформаційної безпеки» – Науково-дослідний інститут вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса

Відбулася міжнародна науково-практична конференція «Кримінально-правова охорона інформаційної безпеки»

Дванадцятого травня 2022 року відбулася VІ міжнародна науково-практична конференція «Кримінально-правова охорона інформаційної безпеки». Захід організовано з ініціативи Інституту, Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, а також відокремленого підрозділу в Харківській області громадської організації «Всеукраїнська асоціація кримінального права» та було проведено в режимі онлайн. 

Метою проведення конференції визначено  обговорення сучасних проблем кримінально-правової охорони інформаційної безпеки людини, суспільства, держави й світу в національному й міжнародно-правовому вимірах та ознайомлення з досвідом зарубіжних країн із цих питань; проведення дискусії щодо стану й перспектив здійснення міждисциплінарних досліджень у сфері забезпечення інформаційної безпеки, що пов’язані з кримінальним правом та засобами інших кримінально-правових наук.

Для обговорення були запропоновані нагальні питання за напрямами:

  • інформаційна безпека в інформаційному просторі України та інших країн: про свідомість, культуру, право на інформацію і політику;
  • кримінально-правова охорона інформаційних відносин в умовах нових викликів, зокрема, із розглядом таких питань:
  • інформаційна безпека й інформаційні війни;
  • інформаційна безпека й кіберзлочинність.

Участь у конференції взяли провідні вчені України та Польщі. Протягом заходу відбувалася цікава фахова дискусія між представниками багатьох закладів вищої освіти, установ та волонтерських організацій. Матеріали виступів наразі готуються до оприлюднення.

Оргкомітет висловлює щиру вдячність співорганізаторам і всім учасникам конференції за плідну співпрацю, цікаві, змістовні доповіді й  конструктивні пропозиції.