Вшановуємо пам’ять академіка Володимира Володимировича Сташиса – Науково-дослідний інститут вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса

Вшановуємо пам’ять академіка Володимира Володимировича Сташиса

Цього року 10 липня академіку Володимиру Володимировичу Сташису виповнилося 95 років із дня народження (10.07.1925-02.11.2011).

Володимир Володимирович – видатна постать серед відомих правників України та багатьох зарубіжних країн. Він доклав багато зусиль становленню та розвитку в Україні Національної академії правових наук та став одним із засновників цього унікального наукового закладу, який із перших днів свого існування заявив про себе як про самобутню організацію вчених-юристів України.

Під керівництвом В.В. Сташиса – академіка-секретаря відділення кримінально-правових наук НАПрН України – вченими, що працюють в цьому відділенні, здійснювалися фундаментальні дослідження з питань кримінального права, забезпечення дотримання прав особи в сфері кримінальної юстиції, реформування чинного кримінального, кримінального процесуального та кримінально-виконавчого законодавства, поліпшення практики його застосування, запобігання та розкриття злочинів.

Володимир Володимирович визнаний Міжнародним біографічним центром (Велика Британія) одним із найбільш видатних інтелектуалів 20 століття, а місцева влада м. Харкова присвоїла йому титул – Почесний громадянин Харкова.

Наш Інститут з честю та гордістю носить ім’я засновника авторитетної наукової школи кримінального права і продовжує дотримуватися високих стандартів здійснення наукових досліджень! Вшановуючи пам’ять вченого, вчителя, організатора, в Інституті проведено низку наукових заходів, учасники яких ділилися теплими спогадами про академіка. Також на честь ювілею започаткований Конкурс імені академіка Володимира Сташиса.