Вклад Харківщини в світовий інноваційний прорив: від мрії до реальності! – Науково-дослідний інститут вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса

Вклад Харківщини в світовий інноваційний прорив: від мрії до реальності!

Науковці та аспіранти Інституту разом із директором Владиславою Батиргареєвою були запрошені на зустріч освітян, науковців та підприємців Харківщини з Головою Верховної Ради України Д. А. Разумковим, Головою Харківської обласної державної адміністрації Кучером і депутатським корпусом Парламенту України та органів місцевого самоврядування. Ця подія відбулася 30 липня 2020 р. на базі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого у межах проведення «круглого столу» під назвою «Інтеграція виробництва та науки – основа стійкого розвитку економіки»

Як підкреслив Голова Парламенту Д. А. Разумков, в умовах світової кризи, пов’язаною із поширенням пандемії COVID-19, ми не повинні втрачати орієнтири на втілення нової парадигми інноваційного прориву українського суспільства, що несе нам ідеологія епохи економічних знань. Освіта, наука, виробництво є тією тріадою, що найбільш повно представлена саме на Харківщині.

За словами ректора Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, академіка НАН України В. Я. Тація, конкретним внеском у правове забезпечення цих вагомих для кожного українця процесів сьогодення стала підготовка науковцями Університету і Національної академії правових наук України проекту Інноваційного кодексу України, що є першим у світі документом подібного роду. Цей проект Кодексу був урочисто переданий Голові Верховної Ради України.

Разом із тим спікери зазначили, шо виникає чимало проблем на шляху інноваційного прориву України. Серед таких – недостатнє фінансування трансферу інноваційних технологій, відтік досвідчених кадрів та молодих обдарованих фахівців за кордон, подекуди неякісний рівень середньої та вищої освіти, проблема формування креативних та ініціативних науковців через ставлення до науки як до чогось непрестижного та ін.

Можливі перспективи найближчих за часом технологічних зрушень у Харківському регіоні наочно продемонстрував Голова правління АТ «ФЕД» В.В. Попов. І серед таких створення, зокрема, національного авіаперевізника – цілком досяжна мета. Але слід пам’ятати, що у передових країнах світу на проведення науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт має відводитися не менше 5% доходів від валового внутрішнього продукту.            

Уявляється, що всі ці думки та ідеї недаремно сьогодні висловлювалися саме на Харківщині. Адже наше місто – символічна колиска, що випестувала вже не одного Нобелівського лауреата. Той далі буде…

Ця зустріч стала цікава як для наших досвідчених науковців, так і для аспірантської молоді. Тому ми сміливо можемо стверджувати, що цінностями нашого Інституту, який формує науковий потенціал України у галузі права серед талановитої молоді – наших аспірантів, є, зокрема, брендинг української науки, академічна свобода; креативність; командний дух, професіоналізм; відповідальність; служіння інтересам суспільства і держави; саморозвиток; міждисциплінарність, інтернаціоналізація; людиноцентризм, студентоцентризм; реалізація творчого потенціалу, внесок у світову науку, зворотній зв’язок із суспільством, міжнародне наукове співробітництво.