Вишиванка – національна святиня українців! – Науково-дослідний інститут вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса

Вишиванка - національна святиня українців!

Всесвітній день вишиванки припадає цього року на 18 травня. В цей день українці всього світу відчувають особливу духовну єдність, адже вишиванка, як один із атрибутів нашої народної культури, – це не лише спадок від наших предків, а й своєрідне ДНК народу, що передається із покоління в покоління. Це наша національна святиня, оберіг й автентична краса.

В умовах російської військової агресії, від якої українці потерпають із 24 лютого 2022 р., звернення до традицій нашого народу є запорукою збереження його самобутності. Шанування цього свята не пов’язане ані з релігійними, ані з державними святами, воно не передбачає обов’язкових заходів чи протоколів. Одягнути вишиванку цього дня – особливий акт для кожного українця, адже вона є символом нескореності й національної ідентичності нашого вільного, самостійного і незалежного народу!

На фото: старша наукова співробітниця НДІ ВПЗ, д.пед.н., доц. Вікторія Ворожбіт-Горбатюк та старший науковий співробитник НДІ ВПЗ, к.ю.н. Олег Новіков

Знання цікавих фактів про народну українську вишивку та вишиванки Ви можете первірити, пройшовши невеличкий пізнавальний тест за покликанням.

Новину підготувала к.ю.н. Аліна Калініна