11 лютого – Міжнародний день жінок і дівчат у науці – Науково-дослідний інститут вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса

11 лютого – Міжнародний день жінок і дівчат у науці

Складно уявити сучасний світ науки без жінок. Симона де Бовуар, Софія Ковалевська, Гедді Ламарр, Марія Склодовська-Кюрі, Віра Рубін, Розалінд Франклін і багато-багато інших талановитих жінок залишили вагомий внесок у розвиток світового співтовариства і своїм талантом зруйнували вікові стереотипи та упередження про роль і значення жінки у суспільстві.

Міжнародний день жінок і дівчат у науці, що традиційно святкується 11 лютого, спочатку започатковувався як даність прагненням досягнення повного, рівного доступу жіночої половини людства до науки й розширення їхніх прав і можливостей, а також забезпечення гендерної рівності. Проте з плином часу політичний контекст свята поступово отримав поетичний відтинок.

Цей день – гарний привід сказати щирі слова вдячності за невтомну плідну і творчу працю жінок-дослідниць, за їх незгасаючу жагу до перевтілень і  просвіти, за їх ентузіазм та силу наукової думки.

Тому, дорогі колежанки, колектив Інституту щиро вітає вас зі святом і бажає вам творчої пристрасті, наукової допитливості, життєвої енергії та сміливості на дослідницькій стезі!

(Фото запозичено з сайту інтернет видання Рубрика: URL:  https://rubryka.com/2020/02/11/womens-day-in-science/)