Участь науковців Інституту у Міжнародної науково-практичної конференції «Реалізація та розвиток публічної політики у сфері безпеки дорожнього руху під час війни та у повоєнний період» – Науково-дослідний інститут вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса

Участь науковців Інституту у Міжнародної науково-практичної конференції «Реалізація та розвиток публічної політики у сфері безпеки дорожнього руху під час війни та у повоєнний період»

Вісімнадцятого листопада 2022 року Донецьким державним університетом внутрішніх справ разом із іншими співорганізаторами у рамках Тижня безпеки дорожнього руху в світі, що провадиться на виконання ІІ десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2021-2030, проведено Міжнародну науково-практичної конференції «Реалізація та розвиток публічної політики у сфері безпеки дорожнього руху під час війни та у повоєнний період».

Із привітальними словами до учасників заходу виступили керівництво Донецького державного університету внутрішніх справ та керівництво МВС України та Департаменту патрульної поліції України. Зокрема, доповідачами зверталася увага на той факт, що воєнні дії на території України лише актуалізували вирішення проблем безпеки дорожнього руху, які і без того були у фокусі постійної уваги. До вступних промов долучився й іноземний партнер Університету, начальник Департаменту правоохоронних органів Консультаційної місії Європейського Союзу в Україні Майкл Сторм.

На пленарному засіданні виступи експертів присвячувалися міжнародному досвіду убезпечення дорожнього руху, законодавчому забезпеченню цієї сфери та безпеці дорожнього  руху під час збройних конфліктів. Експертами зверталась увага на обмеженні повноваження працівників патрульної поліції України стосовно водіїв порівняно із поліцейськими країн Європи, що, на їх думку, значно знижує профілактичну функцію патрульної поліції.

Обговорювалися й загрози, що набули сьогодні актуальності, а саме збільшення смертності дітей шкільного віку на дорогах України внаслідок вимкнення світла. Такі обставини тягнуть за собою навантаження на поліцейську, медичну системи, а міністерство інфраструктури. Так, голова громадської організації «Traffic Challenge» Ольга Дробишева зробила наголос на проблемі невикористання світловідбивачів українцями та відсутності контролю за їх використання. Вона підрахувала, що ціна безпеки дитини коливається від 1,20 грн до 2 грн – це ціна стрічки світловідбивача. Наприкінці виступу доповідачка запропонувала організувати пілотний проєкт із забезпечення світловідбиваючими стрічками школярів у будь-якій територіальній громаді та прослідкувати позитивний ефект.

Загалом науково-практичний захід об’єднав науковців і практиків різних галузей знань, представників громадських організацій, які небайдужі до проблеми безпеки дорожнього руху та у межах своєї професійної діяльності роблять все задля збереження життя і здоров’я громадян України на дорогах. Від Інституту взяли участь у заході науковці відділу кримінологічних досліджень: старші наукові співробітники Сабріє Шрамко, Інна Христич та Аліна Калініна.