Провідний науковий співробітник НДІ ВПЗ д.ю.н., проф. Віктор Шевчук взяв участь у XI Міжнародній науковій конференції із соціальних інновацій (SOCIN’22) – Науково-дослідний інститут вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса

Провідний науковий співробітник НДІ ВПЗ д.ю.н., проф. Віктор Шевчук взяв участь у XI Міжнародній науковій конференції із соціальних інновацій (SOCIN’22)

Провідний науковий співробітник лабораторії «Використання сучасних досягнень науки і техніки у боротьбі зі злочинністю» НДІ ВПЗ д.ю.н. проф. Віктор Шевчук,  взяв участь у XI Міжнародній науковій конференції із соціальних інновацій (SOCIN’22), яка відбулася 20 жовтня 2022 р. в м. Вільнюсі (Литва) в Університеті Миколаса Ромеріса (Mykolas Romeris University) у змішаному онлайн та офлайн форматі.

 

Професор Віктор Шевчук представив доповідь разом із  Jurgita Baltrūnienė (Mykolas Romeris University) «The Place of Artificial Intelligence in Law Enforcement and Justice: Problems, Trends and Prospects», присвячену проблемам місця штучного інтелекту в правоохоронній діяльності та судочинстві України і Литви.

Свою промову доповідач розпочав зі слів подяки всім литовцям, європейцям і усім, хто сьогодні підтримує Україну в складний час війни з російськими окупантами. 

Особлива увага була прикута до України, яка, незважаючи на війну з рф, змогла адаптувати роботу органів правопорядку і судової системи в цих надскладних умовах та активно продовжує процес втілення реформ та впровадження технологій штучного інтелекту, що наближають нашу державу до повноцінного членства в Європейському Союзі.

 Акцентовано увагу доповідачем на тому що, сьогодні в реаліях воєнного часу гостро постає питання про підвищення ролі криміналістики у сучасних умовах, у тому числі і за допомогою технологій штучного інтелекту. Визначено та проаналізовано напрямки застосування штучного інтелекту при виявленні, фіксації та розслідуванні воєнних злочинів, що вчиняються військовими рф на території України. Значну увагу приділено розгляду проблем та перспектив використання штучного інтелекту в судочинстві України. Окреслено перспективні напрямки наукових досліджень у цій царині знань.

Підсумовуючи виступ, було визначено окремі напрямки перспектив розвитку технологій штучного інтелекту в Україні у судочинстві та діяльності органів правопорядку, особливо звернувши увагу на європейський курс нашої вітчизняної науки сьогодні та подальших наукових досліджень у цій сфері.

Віктор Шевчук на завершення подякував організаторам цього  наукового заходу і зазначив, що в реаліях сьогодення юридична наука, криміналістика та соціальні інновації об’єднують нас, науковців  України та Європи,  і дають надію на нашу перемогу і мир на всій планеті та на перспективи розвитку технологій штучного інтелекту  у сфері подальшого мирного і сталого розвитку цивілізації.

Довідково.  SOCIN’22 – це європейська платформа для презентацій наукових досліджень  науковцями різних країн світу, спрямованих на розвиток міжнародних стратегічних розробок у сфері сталого розвитку суспільства в сучасних умовах глобальних загроз ХХІ століття. Традиційно уже одинадцять років поспіль проводяться такі науково-практичні конференції. Перша конференція SOCIN відбулася у 2011 році та привернула велику увагу з усієї Європи.  Щорічно цей захід збирає вчених та дослідників з різних країн, які вивчають соціальні інновації та здатні запропонувати нові теоретичні ідеї та їх практичне застосування у відповідних тематичних дослідженнях.