«Держава у смартфоні»: перспективна діджиталізація українського суспільства чи ризики та кримінальні загрози для пересічних громадян? – Науково-дослідний інститут вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса

«Держава у смартфоні»: перспективна діджиталізація українського суспільства чи ризики та кримінальні загрози для пересічних громадян?

Владислава Батиргареєва, доктор юридичних наук, старший науковий співробітник, директор НДІ ВПЗ у рамках ІІІ Харківського міжнародного юридичного форуму виступила із науковою доповіддю «Ризики та кримінальні загрози, пов’язані з реалізацією українського проекту «Держава у смартфоні». Виступ відбувся на третій сесії «Пріоритети розвитку сектору безпеки та СБ України в контексті забезпечення інформаційної та кібернетичної безпеки» панельної дискусії «Кримінальні загрози в секторі безпеки: практики ефективного реагування». У доповіді було окреслено головні можливості, що відкриває для громадян реалізація проекту «Держава у смартфоні», серед яких доступ до адміністративних послуг в онлайн-режимі, реалізація громадянами е-демократії, (е-парламент, е-правосуддя, е-петиції, онлайн голосування тощо) та ін. Одночасно доповідачка розкрила головні ризики та можливі загрози стосовно інформації, що зберігається в електронній системі: загрози конфіденційності інформації; загрози цілісності інформації та загрози доступності інформації.

За результатами доповіді відбулася жвава дискусія, а також було окреслено перспективи подальших наукових досліджень у цій сфері.

Новину підготувала н.с. А. В. Калініна