Глобальний тиждень безпеки дорожнього руху – Науково-дослідний інститут вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса

Глобальний тиждень безпеки дорожнього руху

В Україні стартував 7-й Глобальний тиждень безпеки дорожнього руху ООН, який присвячується переосмисленню мобільності та створенню зручних та безпечних умов для усіх учасників дорожнього руху, зокрема пішоходів та користувачів вело- та електротранспортом. Привернення уваги до безпеки дорожнього руху невипадкове, адже щороку на дорогах світу гине близько 1,3 мільйона людей, а від 20 до 50 мільйонів людей щорічно отримують травми. Дорожньо-транспортні пригоди є основною причиною смерті серед усіх вікових груп.

З чого починався Глобальний тиждень? Робоча група з безпеки дорожнього руху Європейської економічної комісії ООН (ЄЕК ООН) ініціювала створення Глобального тижня безпеки дорожнього руху в березні 2005 року. Пізніше Робоча група розглянула можливість поширення ідеї тижня безпеки на глобальний контекст, а не лише регіон ЄЕК ООН. У жовтні 2005 р. Генеральна Асамблея ООН офіційно підтримала створення Всесвітнього тижня безпеки дорожнього руху. Вперше цей тиждень відзначали в 2007 році, наступний – у 2013 р., і з того часу його проводили кожні два роки до 2019 року.

Глобальний тиждень безпеки дорожнього руху ООН є вкрай необхідним заходом, який пропагує важливість безпеки дорожнього руху. Це нагадування учасникам дорожнього руху усього світу про дотримання правил дорожнього руху.

В цей тиждень в українських містах і селах проходять різноманітні акції виховного й інформаційного характеру з широким залученням дітей та молоді. Одним із постійних майданчиків для відзначення Глобального тижня безпеки дорожнього руху став і Донецький державний університет внутрішніх справ спільно з Криворізьким навчально-науковим інститутом Донецького державного університету внутрішніх справ, які кілька років поспіль проводять молодіжну науково-практичну конференцію «Безпека на дорозі». У 2023 р. такий івент відбувся 18 травня із традиційними виступами керівництва Департаменту патрульної поліції Національної поліції України та Державної служби України з безпеки на транспорті. Науковці НДІ ВПЗ взяли активну участь у роботі наукової події.

Принагідно звертаємо увагу на корисні поради, розроблені фахівцями Інституту, які можуть убезпечити Ваше життя на дорозі.