В Інституті відбулася освітянська студія “Нейромережі й системи штучного інтелекту в освітньому процесі: безпека, етика, академічна доброчесність, персоналізація навчання” – Науково-дослідний інститут вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса

В Інституті відбулася освітянська студія “Нейромережі й системи штучного інтелекту в освітньому процесі: безпека, етика, академічна доброчесність, персоналізація навчання”
Четвертого листопада 2024 р. освітянські студії Інституту об’єднали в онлайн-аудиторії педагогічних, науково-педагогічних працівників, а також Phd-здобувачів із вищих шкіл різних куточків України. Науково-дослідний інститут вивчення проблем злочинності імні академіка В.В. Сташиса НАПрН України на виконання завдань Концепції розвитку штучного інтелекту в Україні запросив до обговорення актуальної теми: “Нейромережі й системи штучного інтелекту в освітньому процесі: безпека, етика, академічна доброчесність, персоналізація навчання”.
 
З вітальним словом виступила директор Інституту, доктор юридичних наук, професор Владислава БАТИРГАРЕЄВА.
 
 
Спікер  заходу –  Вікторія ВОРОЖБІТ-ГОРБАТЮК, доктор педагогічних наук, професор, головний науковий співробітник НДІ вивчення проблем злочинності імені академіка В. В. Сташиса НАПрН України, висвітлилиа рекомендації  щодо безпечного й етичного використання нейромереж, систем штучного інтелекту в освітній і самоосвітній діяльності, зокрема, навела підбірку нейромереж для різноманітних потреб, поради етичного змісту, корисні ресурси та наголосила на питаннях академічної доброчесності. Також вона запросила учасників до асинхронної дискусії на інтерактивній дошці Padlet з елементами штучного інтелекту.
 

Спеціальна гостя – Тетяна СОБЧЕНКО, доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри освітології та інноваційної педагогіки Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди, навела прикладний аспект використання штучного інтелекту в освітній діяльності та ознайомила аудиторію з функціоналом таких нейромереж, як “Napkin”, “Article idea”, “Generator” та “QillBot”.

 
У заході взяли участь понад 50 гостей, серед яких представники НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, Університету менеджменту освіти НАПН України, Інституту професійної освіти НАПН України, Державного науково-дослідного інституту МВС України, Державного податкового університету, Національного університету “Одеська морська академія” та інших установ. Серед питань, що обговорювалися після виступів спікерів у процесі дискусії, особливу увагу було приділено академічній доброченсості при використанні штучного інтелекту.
 
У підсумку учасники освітянської студії отримали інформаційно-дорадчі матеріали, пропозиції і практичні поради щодо безпечного, доброчесного і особистісно зорієнтованого використання систем штучного інтелекту і нейромереж для забезпечення якості освіти, а також успішної реалізації освітніх програм з урахуванням вимог професійного стандарту «Викладач закладу вищої освіти».  З такими матеріалами можливо ознайомитися за цим посиланням.
 
Перегляд матеріалів зустрічі доступний у записі на You Tube каналі  Інституту за цим  посиланням.