Відбулася ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні проблеми правоохоронної діяльності в умовах воєнного стану» – Науково-дослідний інститут вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса

Відбулася ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні проблеми правоохоронної діяльності в умовах воєнного стану»

У Національній академії державної прикордонної служби України 14 березня 2024 року відбулася ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні проблеми правоохоронної діяльності в умовах воєнного стану», співорганізатором якої виступив й НДІ вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса НАПрН України. Уже традиційний науковий майданчик для обговорення найдискусійніших і найбільш актуальних проблем боротьби зі злочинністю другий рік поспіль присвячений аспектам умов воєнного стану, в якому перебуває Україна. До участі у заході долучилися провідні учені – фахівці у галузі кримінально-правового циклу і адміністративного права.

Від імені колективу Інституту із вітальним словом виступила директорка Інституту, д.ю.н., проф. Владислава Батиргареєва. Вона наголосила, що проведення цього наукового форуму є важливим заходом для обміну міждисциплінарних знань між науковцями та висловила сподівання, що такий симбіоз стане відчутним внеском у розв’язання проблемних питань, з якими наразі стикаються органи кримінальної юстиції. Владислава Станіславівна продовжила виступ із доповіддю присвяченою невідкладниим заходам щодо розслідування кримінальних правопорушень на деокупованих територіях.

Загалом на пленарному засіданні зосереджувалася увага на: тенденціях кримінально-правової політики України в умовах воєнного стану; практиці Європейського суду з прав людини щодо захисту прав людини в умовах збройних конфліктів; завданнях та пріоритетах діяльності Національної поліції в умовах воєнного стану; особливостях стратегічного планування у сфері безпеки державного кордону; напрямах кримінологічного забезпечення діяльності Державної прикордонної служби України з протидії кримінальним правопорушенням в умовах війни; можливих ризиках для правоохоронної діяльності амністії засуджених 2024 р. та ін.

Від Інституту також взяли участь у заході вчений секретар, к.ю.н. Наталія Нетеса та науковиці відділу кримінологічних досліджень к.ю.н., ст. дослід. Сабріє Шрамко та к.ю.н., ст. дослід. Аліна Калінна. Зокрема, Сабріє Шрамко на секційному засіданні презентувала свою доповідь на тему «Вплив воєнного стану на автотранспортні правопорушення».