Академічна культура та етика у науковій діяльності молодого вченого: відбулося засідання Ради молодих учених НДІ ВПЗ – Науково-дослідний інститут вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса

Академічна культура та етика у науковій діяльності молодого вченого: відбулося засідання Ради молодих учених НДІ ВПЗ

В Інституті продовжується святкування Дня науки: 19 травня у форматі відкритої дискусії відбулося засідання Ради молодих учених. Захід було присвячено актуальним для кожного науковця питанням академічної культури та етики, до обговорення яких, окрім молодих науковців Інституту, долучилися молоді дослідники із Одеського державного університету внутрішніх справ. На засіданні також була присутня д.ю.н., професорка, директорка НДІ ВПЗ та викладачка авторського курсу для аспірантів “Основи науково-дослідної діяльності” Владислава Батиргареєва. Модераторами заходу стали к.ю.н., ст. досл., голова Ради Дарина Євтєєва та к.ю.н., заст. голови Ради Аліна Калініна.

Із науковими доповідями виступили аспіранти першого року навчання. Зокрема, Руслана Біланчук розкрила психологічні особливості та причини  плагіату. Вадим Тітічко охарактеризував “хижацькі” видання та розкрив особливості їх ідентифікації. Євгенія Полях надала ґрунтовну характеристику академічному плагіату у науковій доповіді на тему “Наука під соусом плагіату”. Особливостям об’єктів авторського права та їх висвітленню у приписах закону і відбитті у правилах академічної етики присвятила свою доповідь Надія Коломієць. Марина Кисельова та Андрій Балабан охорактеризували забезпечення дотримання засад академічної доброчесності та етики науковця співробітниками і аспірантами НДІ ВПЗ у своїх доповідях “Система забезпечення академічної доброчесності в НДІ ВПЗ” і “Етика науковця в НДІ ВПЗ”.

 

Обговорення різних аспектів академічної культури та етики має неоціненне значення для формування іміджу молодого науковця та розбудови його майбутньої кар’єри. Саме тому для засідання Ради молодих учених Інституту у межах святкування Дня науки в Україні було символічно обрано цю тематику.     

 

Заст. голови Ради молодих учених НДІ ВПЗ,

к.ю.н. Аліна Калініна