Участь співробітників Інституту у науково-практичній конференції «Відповідальність за домашнє насильство і насильство за ознакою статі: новели Кримінального кодексу України» – Науково-дослідний інститут вивчення проблем злочинності імені академіка В.В. Сташиса

 


Участь співробітників Інституту у науково-практичній конференції «Відповідальність за домашнє насильство і насильство за ознакою статі: новели Кримінального кодексу України»
 

       12 лютого 2019 р. в.о. вченого секретаря Інституту Сабріє Шрамко взяла участь у науково-практичній конференції «Відповідальність за домашнє насильство і насильство за ознакою статі: новели Кримінального кодексу України», що відбулася у м. Київ за ініціативи UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення та багатьох інших міжнародних партнерів.

         Головною темою заходу стали зміни до Кримінального кодексу України, що набули чинності 11 січня 2019 року. Зокрема докторами юридичних наук О.О. Дудоровим та М.І. Хавронюком був презентований науково-практичний коментар новел Кримінального кодексу України, які запроваджені відповідно до Закону України № 2227-VIII від 06 грудня 2017 року «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами».

http://www.ivpz.org/images/stories/photo_14_02_19_1.jpg

         Відкрила конференцію народна депутатка України Ірина Луценко, яка у своєму виступі акцентувала увагу на тому, що домашнє насильство є не класичним злочином, а відтак вимагає вкрай індивідуального підходу до кожної сім’ї, включаючи роботу із кривдником та увагу до психологічних аспектів проблеми – особливо тих, що стосуються дітей. Зокрема вона наголосила, що це тільки перші кроки на шляху до вирішення цієї соціальної проблеми і попереду залишається багато роботи, яка, у свою чергу, вимагає спільних зусиль теоретиків, практиків та громадськості.

         Із закликом до професійного обговорення проблеми домашнього насильства звернулася до учасників заходу Наталка Федорович – заступниця Міністра соціальної політики. На її думку, це сприятиме правильному застосуванню прийнятих норм.

         Загалом учасниками конференції, а це: прокурори, судді, юристи та представники поліції, які реагують на випадки домашнього насильства та насильства за ознакою статі, наголошувалося, що зміни, спрямовані на посилення кримінально-правового захисту осіб, які потерпіли від домашнього насильства або насильства за ознакою статі, мають революційний характер, серйозно змінюють усталені підходи до здійснення судочинства у таких справах та кримінального переслідування кривдників, а отже потребують роз’яснення та тлумачення, на які зможуть спиратися практики у ході професійної діяльності. 

http://www.ivpz.org/images/stories/photo_14_02_19_2.jpg

http://www.ivpz.org/images/stories/photo_14_02_19_3.jpg

 
Find the Best Web Hosting which offers reliable service and top quality support
Пошук по сайту
Державні web-ресурси